Nibblare MILWAUKEE M12 FNB16-402X 12 V
  • Skaffprodukt
Nibblare MILWAUKEE
M12 FNB16-402X 12 V
Liten och smidig nibblare 12 V Li-Ion med kolborstfri motor. Kapkapacitet i mjukt stål 1,6 mm, i rostfritt stål 1,2 mm och i aluminium 2,1 mm. Minsta klippradie 40,7 mm. Klippbredd 5,0 mm. Maximal kontroll med 5 olika hastigheter gör den idealisk för arbete med rostfritt stål och aluminium. Elektroniskt överbelastningsskydd i både verktyg och batteri. Startfunktion med autokontroll som startar långsamt och ger full hastighet när användaren påbörjar en kapning. Verktygsfri 90° stegändring av kapriktningen. Verktygsfritt byte av stans och dyna. Spånuppsamlingspåse för en ren arbetsmiljö. Integrerad bältesklämma och remfäste. LED-belysning. Flexibelt batterisystem, passar samtliga Milwaukee M12-batterier.
BIG-artnr / LMV:s artnr
38011284 / 316753
Benämning
Enhet
st
Förp
1
Beskrivning
*NIBBLARE M12 FNB16-402X STÅL 1.6. RFR 1.2. ALU 2.1MM
För att kunna handla hos oss och se priser behöver du Logga in eller Skapa konto
Skaffprodukt
7 artiklar
Filtrera
38011284 / 316753 Nibblare MILWAUKEE M12 FNB16-402X 12 V
Skaffprodukt Skaffprodukt
25918707 / 240633 Batteri MILWAUKEE M12 B2 12 V 2,0 Ah Li-Ion
I lager
29839859 / 751318 Batteri MILWAUKEE M12 B3 12 V 3,0 Ah Li-Ion
Skaffprodukt Skaffprodukt
25918715 / 240634 Batteri MILWAUKEE M12 B4 12 V 4,0 Ah Li-Ion
I lager
29839867 / 604283 Batteri MILWAUKEE M12 B6 12 V 6,0 Ah Li-Ion
38008181 / 325462 Batteri MILWAUKEE M12 HB2,5 12 V 2,5 Ah Li-Ion
38008199 / 325467 Batteri MILWAUKEE M12 HB5 12 V 5,0 Ah Li-Ion